SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Saltkar 13149287
nr 1314 9287
Saltkar
silver, Österrike, 1800-tal, förgylld insida. Höjd: 7,5 cm, vikt: 70g
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 23 mars 2020
kl 19:28:19
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
700 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver